Wyciśnij najlepszy sok na odchudzanie!

Wyciśnij najlepszy sok na odchudzanie!

Wymagająca poświęceń dieta, katorżnicze ćwiczenia lub rygorystyczne dobieranie składników dietetycznych z założenia ma pomoc w odchudzeniu. Nawet, jeśli podejmiemy się walki ze swoją nadwagą przy użyciu tego typu metod, nie mamy gwarancji, że one na nas odpowiednio dobrze podziałają. Nawet więcej – nie mamy gwarancji, że wytrwamy w postanowieniu regularnych ćwiczeń czy utrzymaniu diety. Czasami jednak klucz do osiągnięcia zgrabnej sylwetki wcale nie leży w wyżej wymienionych metodach. Wystarczy zainwestować w odpowiednią wyciskarkę lub sokowirówkę do soków i poddać się własnoręcznemu wytwarzaniu soków z owoców i warzyw. Picie właśnie tego typu soków to metoda odchudzania, która jest wyjątkowo skuteczna.

Soki warzywne i ich właściwości odchudzające

Dobre soki – to soki naturalne. Aby jednak mieć pewność, że sok jest naturalny, warto zaopatrzyć się w odpowiednio dobrą wyciskarkę do soków. Pozyskanie soku z warzyw jest tak samo proste, jak wyciskanie go z każdego innego składnika. Jednak główną zaletą soków warzywnych to ich właściwości odchudzające.

W przeciwieństwie do owoców, warzywa mają w swoim składzie zdecydowanie mniej cukrów. Jest to składnik naszej diety, który musi być absolutnie priorytetowo wyeliminowany, jeśli zamierzamy naturalnie stracić na wadze. Cukry nie tylko negatywnie wpływają na naszą wagę, ale także zaburzają układ trawienny. Oczywiście źle wpływają także na nasze krążenie a nawet na pracę mózgu.

Świeżo wyciśnięty sok z warzyw posiada śladowe ilości cukru a ponadto doskonale pobudza każdy z układów naszego organizmu. Inną niezwykle ważna cechą dobrego soku z warzyw jest jego działanie ‘gaszące pragnienie’. Wyciśnięty sok z warzyw nawadnia organizm lepiej niż nie jeden inny płyn z wodą włącznie. Dlatego aby uzupełnić braki płynów w organizmie, lepiej jest wypić szklankę świeżego soku z warzyw, niż pić napoje izotoniczne lub bardzo popularną wodę smakową.

Usunięcie soli z organizmu – tylko dzięki świeżemu sokowi z warzyw

Soki warzywne nie dostarczają organizmowi cukru – to już wiemy. Ale czy są składniki, których dzięki sokom warzywnym będziemy w stanie się pozbyć? Jak najbardziej tak! Do nich przede wszystkim należy sól, która w naszym organizmie odkłada się nadzwyczaj często.

Soki warzywne, przede wszystkim te świeżo wyciśnięte, bardzo dobrze oddziaływają na system detoksykacji naszego organizmu. Sok warzywny działa niczym naturalny substytut, dzięki któremu pozbędziemy się nadmiaru soli, kwasów a także toksyn z naszych narządów wewnętrznych. Oczywiście pozbycie się tych szkodliwych elementów, doskonale wpływa na naszą przemianę materii – a więc w głównym założeniu, także na odchudzanie. Tak, więc dzięki detoksykacji, którą skutecznie możemy przeprowadzić poprzez regularne picie soków warzywnych, możemy skutecznie wpływać na regulację wagi naszego ciała.

Najlepsze soki to te wyciskane we własnym domu

Dzisiejsze wymogi żywieniowe są bardzo restrykcyjne, co do podawania składu produktów, które kupujemy w sklepie. To samo tyczy się soków, także tych wyciskanych. Jednak, aby mieć absolutną pewność, co do tego, jaki pozyskaliśmy sok, warto zainwestować w odpowiednio dobrą wyciskarkę do nich. Soki kupne nawet te, które z założenia są naturalne, w większym lub mniejszym stopniu posiadają konserwanty. Jeśli wyciskamy nasz sok, przy użyciu domowej wyciskarki, mamy gwarancję, że będziemy mieli okazję wypić w 100% naturalny i w pełni zdrowy sok.

Oczywiście zalet soków warzywnych jest dużo więcej. Jednak, aby czerpać z nich wszystkich korzyści, trzeba przede wszystkim rozejrzeć się za dobrą wyciskarką. Odpowiedni sprzęt da nam gwarancję wyciśnięcia soku odpowiedniej jakości, który będzie pozytywnie działał na nasz organizm. A to inwestycja nie tylko w dobre samopoczucie, ale przede wszystkim we własne zdrowie.

Wpis utworzony 2015-03-16 Blog 1604

Zapisz się na newsletter

Adres email:

OKAZJA, PREMIERA, NOWOŚĆ, WYPRZEDAŻ.

Zapisz się na newsletter. Nie przegap żadnej okazji!

Zapraszamy!