Cechy charakterystyczne dobrej wyciskarki do soków

Cechy charakterystyczne dobrej wyciskarki do soków

Hurom, Sapir, Angel, Omega, Kuvings a może Zelmer? Która wyciskarka jest najlepsza? Czy z każdej z nich uzyskamy taką samą ilość soku? Jak kształtują się ceny? Czy użytkowanie oraz serwis jest w przypadku konkretnej wyciskarki kosztowny? Na te pytania musi sobie odpowiedzieć każdy, kto ma zamiar dokonać zakupu wyciskarki do soków. Jednak zebranie opinii o wyciskarkach nie należy do łatwych, gdyż producenci prześcigają się w zachwalaniu swoich produktów.

Podstawowe kryterium przy wyborze wyciskarki do soków? Praktyczność

Przed zakupem wyciskarki, należy odpowiedzieć sobie na jedno podstawowe pytanie. Jak często i w jakim zakresie będziemy korzystać ze swojej wyciskarki do soków? Jeśli tego typu sprzęt ma być w naszej kuchni jeszcze jednym sporadycznie używanym AGD, to należy zastanowić się czy warto w ogóle inwestować w drogą wyciskarkę.

Ceny wyciskarek do soków kształtują się od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Oczywiście cenę wyciskarki w dużym procencie stanowi jej funkcjonalność, choć także marka, kształt, gabaryty czy nawet kolor. Te elementy tworzą ogólny zarys kosztów tego typu sprzętu. Jednak, na co warto zwrócić przede wszystkim uwagę, gdy już zdecydowaliśmy się na zakup wyciskarki do soków?

Praktyczność wyciskarki do soków

Wyciskarka ma wyciskać sok! Prosta i łatwa do zapamiętania zasada. Z tym, że istnieją wyciskarki, które na przykład nie są w stanie pozyskać soku z nasion, ziół czy niektórych głównie twardszych warzyw. Dlatego przed zakupem warto dokładnie poczytać opinie, z jakich produktów na pewno nasza wyciskarka pozyska sok. Bardzo pomocne w tym przypadku okazują się opisy producenta. Także warto zaznajomić się z opiniami innych użytkowników naszego przyszłego modelu wyciskarki do soków.

Dobry i mocny silnik to serce wyciskarki

Silnik wyciskarki do soków musi być mocny, ale powinien przy tym pracować cicho. Indukcyjne silniki w większości wyciskarek są o zbliżonej mocy, jednak warto wczytać się w szczegóły. Są modele wyciskarek, których silniki bardzo dobrze pracują na niskich obrotach, a co za tym idzie, lepiej nie przeciążać ich wytwarzaniem soku z twardszych owoców lub warzyw. Aby mieć choćby ogólną wiedzę znów warto skorzystać z pomocy rad producenta lub zapoznać się z opiniami innych użytkowników.

Gwarancja to podstawa jakości wyciskarki do soków

Jeśli producent wyciskarki do soków daje nam 2-3 letnią gwarancję to możemy być pewni, że najpóźniej po roku od zakończenia owej gwarancji będziemy mieli do czynienia z jakąś awarią. Nie ma w tym żadnego przekąsu. Wynika to jedynie z doświadczeń użytkowania sprzętu AGD. Dobry producent, także wyciskarki spokojnie da gwarancję na silnik i główne elementy, na co najmniej 10 lat. Dlatego, gdy spotkamy się z opinią, że na wyciskarkę do soków dostaniemy max 3 lata, to możemy być pewni, że ten sprzęt nie posłuży nam wiele dłużej.

Dodatkowe funkcje w wyciskarce do soków zawsze mile widziane

Ogólnie, co do dodatkowych funkcji w wyciskarce należy podejść do tematu bardzo ostrożnie. Czasami producenci bombardują nas niezliczoną ilością gadżetów, których często prawie w ogóle się nie używa. Warto wiec zastanowić się czy kolejna wkładka, czy jeszcze jedne sitko w ogóle nam się do czegoś przyda. Dobrze jest też zapoznać się z opiniami tego typu dodatkowego osprzętu. Bywa i tak, że jakościowo są one gorsze i mniej przydatne niż te, które są załączane w podstawowych zestawach.

Dostępność części zamiennych i serwisu Twojej wyciskarki do soków

Kupujemy wyciskarkę, działa, pracuje, wytwarza dla nas sok, aż tu nagle awaria! Coś pękło, coś się zepsuło. Pojawiają się pytania: czy mamy dostęp do serwisu naszej wyciskarki? Jak drogie są do niej części zamienne? Czy instalując nieoryginalne części, narazimy naszą wyciskarkę na dodatkowe awarie? Na te wszystkie pytania musimy sobie odpowiedzieć przed samym zakupem. Warto więcej dowiedzieć się o dostępności serwisu. Oczywiście najlepiej, aby był autoryzowany. Ważne jest też zdobycie opinii na temat część zamiennych do wyciskarek. Czasami możemy spotkać się z przeświadczeniem, że jakaś tam część pasuje od innego modelu wyciskarki do owoców. Jednak pasuje nie zawsze równą się dobrze współgra. Zdarza się, że zamontowanie jakiegoś ‘nowego’ elementu sprawi, że nie koniecznie od razu, ale w przyszłości, może pojawić się jakieś niewspółgranie, które doprowadzić może do większej awarii.

Wyśrodkowuj opinię na temat wyciskarek do soków

Nie ma wyciskarki idealnej. W ogóle nie ma nic idealnego. Jednak nie można zakładać, że nasza wyciskarka, nawet ta za kilka tysięcy złotych, zepsuje się po tych gwarancyjnych 10 latach. Wyciskarki to urządzenia niezwykle solidne. Zdecydowana większość wykonana jest bardzo solidnie z niezwykle trwałych materiałów. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Dlatego zbieranie opinii i porównywanie ich modeli, powinno być podstawowym zajęciem, którego podejmiemy się przed zakupem wyciskarki do soków. Tylko wtedy, uzbrojeni w niezbędną wiedzę, świadomie i z rozmysłem, będziemy w stanie zakupić wyciskarkę do soków swoich marzeń.

Wpis utworzony 2015-03-16 Blog 2908

Zapisz się na newsletter

Adres email:

OKAZJA, PREMIERA, NOWOŚĆ, WYPRZEDAŻ.

Zapisz się na newsletter. Nie przegap żadnej okazji!

Zapraszamy!