Czy wyciskarka do soków to zbędny wydatek?

Czy wyciskarka do soków to zbędny wydatek?

Wśród ludzi rośnie przekonanie, że warto żyć zdrowo. Ten trend powinien cieszyć, zwłaszcza, że zaczyna być obecny w mediach. Na przykład w Internecie roi się od wątków na forach, gdzie panowie i panie próbują znaleźć ten idealny sposób na smukłą sylwetkę czy prawidłowe odżywianie. Nie każdy jednak lubi zmieniać swoje przyzwyczajenia żywieniowe. Niestety – nawet te bardzo złe. Jednak jest sposób aby wprowadzić do swojego menu trochę witamin i substancji odżywczych. Mowa oczywiście o sokach. Producenci oferują nam tysiące urządzeń, które mają pomóc w ich przygotowaniu. Szczególnie ciekawą pozycją wydaje się być wyciskarka do soków.

W naszym serwisie publikowaliśmy już wpisy, w których przekonywaliśmy, że wyciskarka do soków jest najlepszą możliwą opcją, jeśli chodzi o samodzielne przygotowanie zdrowego napoju, choćby dlatego, że nie sieka owoców, ale tłoczy sok z ich przestrzeni międzykomórkowej (dzięki temu pożyteczne składniki, takie jak żelazo, nie ulegają utlenieniu i są łatwiej przyswajalne).

Jednak wiele osób odstrasza cena, która często oscyluje w granicach dwóch tysięcy złotych.  Z tego powodu wiele osób decyduje się a tańsze, ale zupełnie niefunkcjonalne i niepraktyczne sokowirówki. Spójrzmy jednak na to z innej strony – jak na inwestycję w zdrowie. Na nim raczej nie oszczędzamy, prawda? A skoro już chcemy pić świeże soki to warto czerpać z nich wszystko to, co najlepsze.

Ale dla tych, do których przemawiają twarde liczby i względy ekonomiczne też znajdzie się konkretny argument. Wystarczy posłużyć się przykładem i obliczyć po ilu miesiącach zwraca się nam koszt zakupu wyciskarki do soków.

Siła pieniądza, czyli dlaczego wyciskarka do soków nam się opłaca

Wysokiej klasy wyciskarka do soków kosztuje około dwa tysiące złotych. Tak zwany „jedniodniowy sok” (naturalny, nierozcieńczany, bez żadnych konserwantów) o pojemności 250 ml,  dobry jakościowo, to w sklepie koszt około 4-5 złotych. Do naszych obliczeń weźmy na wszelki wypadek niższą cenę, biorąc pod uwagę, że we własnej produkcji soków też musimy ponieść pewne koszty (chociażby kupno warzyw czy owoców).Czyli 2000/4=500. Po pięciuset wyprodukowanych za pomocą wyciskarki do owoców szklankach napoju można przypuścić, że zwróci się cała kwota wydana na urządzenie. Biorąc pod uwagę, że zaleca się aby sok pić 1-2 razy dziennie, można przyjąć, że już po roku wyjdziemy „na plus”. I to wszystko pod warunkiem, że produkujemy sok dla jednej osoby! Jeśli używamy wyciskarki do soków do zaopatrzenia w napój całej rodziny to liczba dni, po których zakup nam się zwraca może zmaleć nawet kilkukrotnie!

Wyciskarka do soków jako gwarancja na zdrowie

Kolejną rzeczą która sprawia sprawia, że wyciskarka do soków jest dobrym zakupem nawet za tą cenę to gwarancja. Często bowiem się zdarza, że te najlepsze urządzania mają nawet 10-letnią gwarancję(np. wyciskarki Kuvings), co daje nam pewność, że w razie usterki producent nam pomoże. Usługi gwarancyjne nie ograniczają się z resztą tylko do naprawy wadliwego urządzenia, ale oznaczają również fachowe doradztwo w sprawie używania wyciskarki, co niejednokrotnie może pomóc w odkryciu nowych funkcji i jeszcze łatwiejszego używania produktu.

Podsumowując, możemy z całą stanowczością stwierdzić, że warto zainwestować swoje pieniądze i czas aby zadbać o siebie. Wyciskarka do soków z pewnością pomoże w przygotowaniu soków, które w porównaniu ze sklepowymi będą o wiele zdrowsze, a jednocześnie nie zrujnują naszego portfela. Na zdrowie!

Wpis utworzony 2015-06-25 Blog 1005

Zapisz się na newsletter

Adres email:

OKAZJA, PREMIERA, NOWOŚĆ, WYPRZEDAŻ.

Zapisz się na newsletter. Nie przegap żadnej okazji!

Zapraszamy!