Wyciskarki pionowe

Wyciskarki pionowe

Teoretycznie pionowe wyciskarki do soków są modelami nowszymi. Słowo ‘teoretycznie’ pojawia się tu nieprzypadkowo, gdyż na rynku wyciskarki pionowe pojawiły się wraz z nowymi silnikami, które miały pracować wydajniej i być zwyczajnie w świecie mocniejsze.

Dlaczego zaczęto stosować pionowe rozwiązania w wyciskarkach do soków?

Obecnie możemy spotkać mniej więcej podobną ilość wyciskarek do soków z pionowym lub poziomym wsadem produktu spożywczego. Jednak uważa się, iż rozwiązanie pionowe jest nowocześniejsze i bardziej funkcjonalne. Dlaczego?

Pionowy wsad w wyciskarce, został skonstruowany a raczej rozbudowany wraz z pojawiającymi się uwagami klientów, które dotyczyły głównie czasu pracy samego urządzenia. Utwór wsadowy w wyciskarkach poziomych jest zazwyczaj o 10-15% mniejszy niż w wyciskarkach pionowych. Początkowo liczono się nie tyle z wolniejszą pracą samego urządzenia, co z brakiem możliwości wkładania tam całych (pełnych) kawałków warzyw lub owoców.

Uznano, iż ślimak należy umieścić pionowo, co pozowali na wydajniejszą pracę urządzenia. Faktycznie, wyciskarki pionowe zaczęły pracować szybciej i wydajniej. Inną ważną zaletą wyciskarek pionowych była ‘nieingerencja w pracę samego urządzenia’. Wyciskarki do soków ze ślimakiem poziomym trzeba było wspomagać tj. dopychać owoc lub warzywo, aby nie ‘stanął’ w otworze doprowadzającym. Pionowe wyciskarki działały automatycznie. Nie trzeba było używać żadnej dodatkowej siły, aby owoc lub warzywo zostało dokładnie wyciśnięte.

Funkcje mycia pionowych wyciskarek do owoców

Tym, co zdecydowanie chwalą wszyscy użytkownicy wyciskarek pionowych jest to funkcja popularnie nazywana – przepłukiwaniem. Polega ona na tym, iż można zrobić sok z warzyw a następnie owoców, bez specjalnego mycia całego urządzenia. Jeśli model posiada oddzielne misy do miąższu i pojemniki na sok, wystarczy, że przepłucze się samo urządzenie. Funkcję przepłukiwania posiada większość wyciskarek pionowych i polega ona na tym, iż wystarczy wlać do czoła wyciskarki 3-4 szklanki wody, na ‘biegu’ przepuścić je przez obieg urządzenia i można cieszyć się z produkcji kolejnych rodzajów soków.

Woda wypłukuje wszelkie pozostałości po poprzednio wyciśniętym soku, usuwa miąższ i pozostałości po nim.

Gabaryty wyciskarek pionowych

Bardzo często w opinii potencjalnych klientów zachodzi przeświadczenie, że wyciskarki pionowe, są większe gabarytowo od wyciskarek poziomych. Jest to niestety błąd w przeświadczeniu.

Wyciskarki poziome, optycznie wydają się mniejsze. Jest to złudne, gdyż wystarczy popatrzeć jak jest zbudowana każda z tego typu wyciskarek. Te poziome ze względu na budowę modułu zajmują więcej miejsca na samym blacie. Wyciskarki pionowe mają zazwyczaj zdejmowaną górną szyjkę doprowadzającą warzywo lub owoc, dzięki czemu po cząstkowym złożeniu, można je spokojnie, element po elemencie schować w najwygodniejsze dla nas miejsce.

Wyciskarka pionowa – urządzenie przyszłości

Bez wątpienia wyciskarka do owoców i warzyw pionowa ma szereg zalet, które są stale rozwijane. Nie ulega wątpliwości, że obecnie jest to urządzenie przede wszystkim praktyczne. Wyciskarka do soków pionowa, jest bardzo funkcjonalna, ma wiele funkcji, które usprawniają jej przechowywanie a do tego jest zwyczajnie w świecie wygodniejsza w samej obsłudze.

Oczywiście jak i w każdym urządzeniu znajdą się też tacy, którzy wskażą minusy. Jednak zalet jest więcej, o czym świadczy popularność pionowych wyciskarek do soków, które według danych z 2013 i 2014 roku sprzedawały się najlepiej.

Wpis utworzony 2015-03-18 Blog 1149

Zapisz się na newsletter

Adres email:

OKAZJA, PREMIERA, NOWOŚĆ, WYPRZEDAŻ.

Zapisz się na newsletter. Nie przegap żadnej okazji!

Zapraszamy!